Msza święta w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości .

W nadchodzącą Niedzielę 12.11.2017 o godzinie 12:00 w Sanktuarium Matki Bożej w Hodyszewie odbędzie się uroczysta Msza święta w 99 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę . Po Mszy świętej zapraszamy na współne śpiewanie pieśni patriotycznych .
Ojcowie Pallotyni

Msza święta z intencją o uzdrowienie Duszy i Ciała

W najbliższą sobotę 11 listopada 2017 r. w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania odbędzie się Msza święta z intencją o uzdrowienie duszy i ciała.

Serdecznie zapraszamy . Ojcowie Pallotyni

1 Listopada. Święto Wszystkich Świętych

Wielki Tydzień. Triduum Paschalne 2017.

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w czasie którego sprawowane są największe misteria naszej wiary. Zachęcamy do uczestnictwa w uroczystych celebracjach tego tygodnia i do spowiedzi, która przygotowuje nas do tego świętego czasu. Będziemy spowiadali w czasie Mszy św. i nabożeństw do środy. W Wielki Czwartek, Piątek i w Wigilię Paschalną nie będzie spowiedzi podczas liturgii.

1. W Wielki Czwartek Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. W czasie Mszy św. dziekować będziemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja indywidualna do godz. 21.00. Od godziny 21.00 adoracje poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym.

2. W Wielki Piątek liturgia rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 14.00 – wyruszamy z Krynicy do Sanktuarium. Droga Krzyżowa wprowadzi nas w Liturgię Wielkiego Piątku. Adoracja przy Grobie Pańskim do północy. Prosimy strażaków o ustawienie straży przy grobie. W Piątek rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 20.30. Od godz. 21.00 adorację poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym; o godzinie 23.00 zaśpiewamy 3 części Gorzkich Żali. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie adoracji Krzyża będą zbierane ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie.

3. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów według następującego porządku: w Wodzkach i Ścionach o godz.10.00; w Jośkach i Kiewłakach o godz.10.45; na Fermie o godz.11.30. W Sanktuarium w Hodyszewie poświęcenie pokarmów o godz. 12.00 i 16.00.
- W Wielką Sobotę adoracja przy grobie po jednej godzinie według zwyczaju: od godz. 13.00 – Kiewłaki; od godz. 14 – Ściony i Wodzki; o godz. 15.00 Godzina święta i drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzą członkowie Legionu Maryi; od godz. 16 – adorację poprowadzą mieszkańcy Jośk i Fermy i od godz. 17.00 Hodyszewo.

4. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00 obrzędem poświęcenia ognia. Przychodzimy z gromnicami i świecami odpowiednio zabezpieczonymi, gromadząc się przy ognisku przed świątynią.

5. Rezurekcja w Niedzielę o godzinie 6.00. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30.

6. Spotkania dla ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz. 10.00.

Świąteczne Życzenia dla Wszystkich Przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Pojednania

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia Wszystkim przyjaciołom Naszego Sanktuarium w Hodyszewie , pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia przeżywania Radosnej Nowiny w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze .Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń.
księża Pallotyni SAC